Informacje

Informacje 2018-03-02

Deweloper wchodzi w nową branżę. Otworzy browar

Stargardzka firma budowlana Szubert w zabytkowym budynku po dawnej bibliotece uruchomi browar restauracyjny. Prócz piwa będzie też wytwarzać chleb orkiszowy według receptury naukowców z ZUT.
Browar restauracyjny powstanie w willi po dawnej Bibliotece Pedagogicznej w Stargardzie /fot.: mab / Browar restauracyjny powstanie w willi po dawnej Bibliotece Pedagogicznej w Stargardzie /fot.: mab /
Firma Budowlana Szubert działa od 2004 r. Właśnie zaczyna kolejną budowę – realizację osiedla Platinum Park w Stargardzie. Ale teraz dywersyfikuje działalność. Jeszcze w tym roku planuje uruchomić produkcję spożywczą i działalność gastronomiczną - otworzy restaurację, browar restauracyjny. Będzie też wypiekać chleb według specjalnej receptury.
 
W 2012 r. firma Szubert kupiła zabytkowy budynek po dawnej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Krzywoustego w Stargardzie. To tam powstanie browar restauracyjny.
 
- Trwa remont budynku. Czekamy też na montaż linii produkcyjnej, którą kupiliśmy od firmy Kaspar Schulz – mówi Marek Szubert, szef i właściciel firmy Szubert.  Wyjaśnia, że cały projekt pochłonie ponad 7 mln zł, ok. 3 mln zł pozyskali z RPO.
 
Deweloper tłumaczy, że przed laty Stargard miał liczne browary rzemieślnicze. Ostatni został rozebrany po wojnie. Postanowili powrócić do tej tradycji i wykorzystać modę na piwa rzemieślnicze i wyroby regionalne. 
 
Planują stałą produkcję czterech gatunków piwa (lager, pils, ciemne i piwo orkiszowe) oraz jednego gatunku sezonowego. 
 
- Korzystamy z doświadczeń szczecińskiego Nowego Browaru, z którym jesteśmy zaprzyjaźnieni – mówi Marek Szubert. - W naszym browarze restauracyjnym będziemy mieli też własny chleb orkiszowy. Recepturę chleba opracowali naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, a my kupiliśmy od nich patent.
 
Browar restauracyjny zaplanowany jest na około setkę gości. W karcie restauracji ma być polska kuchnia.
 
Zgodnie z umową na dofinansowanie z RPO ma być otwarty w październiku 2018 r.
 
ata
 
aktualizowano: 2018-03-15 10:19
Wszystkich rekordów: