Informacje

Informacje 2018-04-03

Courtyard i Moxy w Szczecinie z umową franczyzową

Umowę na prowadzenie dwóch hoteli w szczecińskim Posejdonie podpisała sieć Legend Hotels zarządzająca nieruchomościami i prowadząca hotele w Polsce (Warszawa i Sopot), na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Tak wyglądać ma centrum Posejdon przy Bramie Portowej /fot.: mat. Porto / Tak wyglądać ma centrum Posejdon przy Bramie Portowej /fot.: mat. Porto /

Trójstronną umowę podpisali: Tarmo Sumberg, prezes Legend Hotels, Janusz Mitulski z Marriott International, oraz Anna Węgrzyniak i Marcin Woźniak z Porto, inwestora realizującego szczeciński projekt Posejdon. Legend Hotels uzyskał franczyzę na prowadzenie obu hoteli pod markami Courtyard i Moxy należącymi do Marriott International, a jednocześnie na wiele lat stał się najemcą liczącej ponad 11,7 tys. metrów kwadratowych części hotelowej i kongresowej kompleksu Posejdon przy Bramie Portowej w Szczecinie.

Courtyard i Moxy przyjmą gości na przełomie 2019 i 2020 roku. W czterogwiazdkowym hotelu znajdą się 134 pokoje, w trzygwiazdkowym 121, by łącznie móc przyjąć ponad 500 gości. W Courtyard znajdzie się centrum kongresowe o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. m kw. Inwestycja zapowiadanya była dwa lata temu.

- Posejdon jest jednocześnie miejscem pracy, miejscem odpoczynku, centrum kongresowym i aleją handlową – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Dzięki dzisiejszej umowie zyskujemy w jednym momencie bardzo doświadczonego partnera z branży hospitality i największą na świecie hotelową markę, która łącznie dysponuje ponad milionem pokojów.

Centrum biurowo-hotelowo-handlowe Posejdon, którego koszt szacowany jest na ponad 220 milionów złotych jest już w ponad połowie wynajęte. Na swoją siedzibę wybrała go m. in. firma z branży embedded IT – brightONE. Swoje sklepy prowadzić będą Lidl i Super-Pharm. Łącznie cały kompleks liczyć będzie prawie 50 tys. m kw. Ponad 70 proc. zużywanego ciepła i chłodu będzie produkował dzięki podziemnym odwiertom, a jedna szósta zużywanej wody stanowić będzie tzw. woda szara. Do użytku Posejdon oddany zostanie w czwartym kwartale 2019 roku.

Właścicielem spółki Porto są: Marcin Woźniak i szczecińska firma budowlano-deweloperska Calbud.

SG

Tematy: inwestycja (310) | turystyka (53) | hotel (39) | Calbud (12) | Brama Portowa (3) | Porto (2) | Marriott (1) | Marcin Woźniak (1) |
aktualizowano: 2018-04-13 06:55
Wszystkich rekordów: