Informacje

Informacje 2018-08-29

Coraz więcej biznesu na kortach

Nagroda gospodarcza prezydenta Szczecina, turniej VIP, pokaz nowego modelu Lexusa... Pekao Szczecin Open ma coraz mocniejszą otoczkę biznesową. 10 września zaczyna się 26. edycja turnieju.

Krzysztof Bobala (Bono). katarzyna Koroch (Bank Pekao SA), Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Michał Kozłowski (Lexus Kozłowski) /fot.: SG / Krzysztof Bobala (Bono). katarzyna Koroch (Bank Pekao SA), Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Michał Kozłowski (Lexus Kozłowski) /fot.: SG /

Pierwsi zawodnicy szczecińskiego challengerze ATP wejdą na kort 8 września, aby rozegrać eliminacje. 10 września rozpocznie się runda zasadnicza. Impreza z pulą nagród na poziomie 127 tys. euro należy do wiodących turniejów w swojej kategorii na świecie.  O sile sportowej turniejów tenisowych świadczy przede wszystkim tak zwany cut-off, czyli pozycja rankingowa ostatniego zawodnika, który dostał się na listę zgłoszeń. W tym roku na szczecińskiej liście znajduje się tylko jeden zawodnik spoza pierwszej dwusetki na świecie, a to oznacza, że rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco. Najwyżej rozstawiony będzie Hiszpan Guillermo Garcia-Lopez.

Z kolei o sile Pekao Szczecin Open stanowi także jego bogaty program wydarzeń towarzyszących. To m.in. tennis Music Festival. W tym roku wystąpią na nim DiValdi, Oho!Koko, Andrzej Sikorowski i Jacek Królik, The Ears oraz Dorrey LinLyse &White Trash Allstars. Prawie 30 znanych polskich artystów weźmie udział w rozgrywkach SEC Open. Na kortach zobaczymy m.in. Urszulę Dudziak, Annę Guzik, Marka Kościkiewicza i Mariusza Kałamagę. W programie są tez rozgrywki dla dzieci, szkolenie z zakresu naciągania i tuningu rakiet tenisowych, a nawet warsztaty gry na ukulele.

Tegoroczna edycja obfitować będzie w wydarzenia związane z biznesem. Na mączce rywalizować będą przedsiębiorcy (Invest in Szczecin Tournament) oraz VIP-y zaproszone do VIP Lexus Open.

- Chcielibyśmy, aby w wydarzeniu udział wziął m.in. Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland – mówi Michał Kozłowski, wiceprezes zarządu Lexus Szczecin, którego firma podczas turnieju zaprezentuje też nowy model Lexusa - QX.

Podczas tradycyjnego już piątkowego, turniejowego bankietu dla zaproszonych gości, wręczona zostanie tegoroczna Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Szczecina.

Po 25 edycjach szczeciński turniej ma już wyrobioną markę wydarzenia sportowego i towarzyskiego. Podczas ubiegłorocznej edycji przez korty przy al. Wojska Polskiego przewinęło się 30 tys. osób.

- Bardzo dużo osób z całej Polski, które zgłaszają chęć udziału, faktycznie do nas przyjeżdża – podkreśla Krzysztof Bobala, główny organizator wydarzenia. Wtóruje mu Katarzyna Koroch, dyrektor Regionu Zachodniego Banku Pekao SA, który sponsoruje turniej: - Co roku mamy bardzo dużo pytań o zaproszenia na turniej od naszych klientów.

Część wydarzeń Pekao Szczecin Open odbędzie się w nowej hali tenisowej przy al. Wojska Polskiego. Kolejne edycje mają szansę odbywać się w jeszcze atrakcyjniejszej oprawie.

- W dalszym ciągu trwają pracę nad kolejnymi etapami modernizacji kompleksu tenisowego i gwarantuję, że za jakiś czas będzie on jednym z najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie – zapowiedział podczas konferencji prasowej  poprzedzającej turniej prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

mab

Tematy: Szczecin (596) | sport (63) | Pekao Szczecin Open (9) |
aktualizowano: 2018-09-06 10:57
Wszystkich rekordów: