Informacje 2018-06-13

Chemika Expo 14 czerwca w Szczecinie

Kongres, którego tematyka skupi się wokół idei gospodarki cyrkularnej oraz najnowszych rozwiązań w obszarze recyklingu materiałów niebezpiecznych produkowanych z tworzyw sztucznych odbędzie się 14 czerwca w Szczecinie. Na liście prelegentów są specjaliści z Polski, Szwecji, Finlandii i Białorusi.

Chemika Expo odbywa się w Szczecinie od 9 lat /fot.: mat. Klastra Zielona Chemia / Chemika Expo odbywa się w Szczecinie od 9 lat /fot.: mat. Klastra Zielona Chemia /

Hasło tegorocznego spotkania przedstawicieli branzy chemicznej to Inteligentny i zrównoważony rozwój biogospodarki w dobie globalnych wyzwań – bariery i rozwiązania

Zdaniem organizatorów z zachodniopomorskiego Klastra Zielona Chemia, wydarzenie to pozwoli wspólnie zastanowić się, jak tworzyć inteligentne specjalizacje w tym zakresie oraz jak wykorzystać możliwości nowych kierunków w obszarze biogospodarki.

Podczas Chemiki Expo swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat podzielą się m.in. specjaliści oraz praktycy ze Szwecji, Finlandii czy Białorusi. Na postawione globalne wyzwania będą również odpowiadać wybitni naukowcy z Polski i zagranicy.

- Biznes, któremu zależy na innowacyjności nie może funkcjonować bez pieniędzy na badania. O tym, jak je zdobyć opowie m.in. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie, jak też perspektywiczne kierunki dla rozwoju polskich i zagranicznych firm pragniemy aby zaprezentowała Minister Przedsiębiorczości i Technologii - zapowiada Jacek Drożdżal, prezes Zielonej Chemii.

Chemika Expo będzie również miejscem spotkań biznesowych podczas Giełdy kooperacyjnej, a także okazją do poznania sukcesów firm należących do Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego Zielona Chemia.

Wydarzenie rozpocznie sie o godz. 9 w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy ul. Jagiellońskiej.

W 2017 roku Chemika Expo przyciągnęła do Szczecina ok. 150 przedsiębiorców i naukowców z sześciu krajów.

Więcej informacji i rejestracja: chemika2018.evenea.pl/

 

SG

Tematy: Chemika (9) | Klaster „Zielona Chemia” (4) |
aktualizowano: 2018-07-12 07:41
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: