Informacje

Informacje 2018-10-29

CSL Internationale Spedition wchodzi w branżę IT

Złożona przez szczecińskiego spedytora spółka CSL Inspire świadczyć będzie usługi programistyczne skrojone pod potrzeby przedsiębiorców.

Stara Rzeźnia w Szczecinie. To w niej ma siedzibę CSL Internationale Spedition /fot.: mab / Stara Rzeźnia w Szczecinie. To w niej ma siedzibę CSL Internationale Spedition /fot.: mab /

Nowy biznes zaczął się od tego, że CSL od lat samo poszukiwało rozwiązania informatycznego, które byłoby w stanie obsłużyć firmę działającą na wielu polach. Po jego stworzeniu pojawiła się koncepcja by tego typu działanie zaproponować także innym firmom, nie tylko z branży logistycznej.

- W handlu czy hotelarstwie systemu powtarzalne mają duże zastosowanie. Systemów unikalnych potrzebuje zaś np. branża logistyczna, transportowa czy stoczniowa. CSL Inspire zapowiada, że zamierza wsłuchiwać się w oczekiwania klientów i w jak najszerszym zakresie je realizować – mówi główny architekt rozwiązań systemowych CSL Inspire Przemysław Targowski.
- Tworzymy systemy dedykowane bezpośrednio dla klienta. Nie są to rozwiązania uniwersalne, a możliwość kreacji takich systemów jakie zapotrzebowanie ma konkretna firma. Zauważyliśmy, że wiele przedsiębiorstw ma z tym problem, bo wydolność oferowanych przez rynek rozwiązań nie spełnia ich potrzeb, w naszym przypadku będzie zupełnie inaczej  - dodaje Monika Targowska, prezes zarządu CSL Inspire.

Zespół informatyczny firmy liczyć będzie ponad 20 informatyków specjalizujących się w różnych dziedzinach.

– Kluczowe jest to, że nie narzucamy klientowi rozwiązań, a na bazie tego jakie są możliwości, jakie jest zapotrzebowanie i jaki jest stan rozwoju firmy, przygotowujemy konkretny system. Najlepszym przykładem jest właśnie firma CSL Internationale Spedition, która dzięki takiemu właśnie systemowi jest w stanie sprawniej działać, lepiej obsługiwać klientów. Oszczędzamy wiele czasu, możemy pozwolić sobie na usystematyzowanie pewnych działań, często bardzo skomplikowanych. Myślę, że wiele firm poszukuje takiego wsparcia i nie chodzi tylko o sektor TSL, choć widzimy wielki potencjał także na tym polu – dodaje Przemysław Hołowacz, członek zarządu CSL Inspire.

CSL Internationale Spedition od 20 lat działa w branży TSL. Kilka lat temu wyremontowała budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni i stworzyła tam Centrum Kultury Euroregionu. Obecnie realizuje projekt intermodalnego terminalu logistycznego CCIC Depo Dunikowo.

mab

Tematy: IT (69) | CSL (15) |
aktualizowano: 2018-11-14 07:17
Wszystkich rekordów: