Informacje

Informacje 2019-11-22

Business Mixer, czyli wymiana dobrych kontaktów

Ciekawe rozmowy, prezentacja nowych transakcji i planowanych projektów biznesowych, wymiana doświadczeń między przedsiębiorcami, a przede wszystkim dużo nowo poznanych osób. Tak wyglądało pierwsze spotkanie networkingowe portalu Szczecinbiznes.pl.

Business Mixer @ Szczecinbiznes.pl /fot.: mab / Business Mixer @ Szczecinbiznes.pl /fot.: mab /

21 listopada w restauracji Charlie’s Corner w hotelu ibis Szczecin Centrum pojawiło się kilkudziesięciu właścicieli, szefów, członków zarządów i dyrektorów firm ze Szczecina i regionu. Zanim rozpoczęła się część networkingowa, prowadzący wydarzenie Michał Abkowicz, wydawca Szczecinbiznes.pl, zaprosił na scenę Sebastiana Goschorskiego,  Accounting & Payroll Partnera w RSM Poland, który opowiedział o tym co nieuniknione, czyli o podatkach, a właściwie o planowanych zmianach w prawie w tym zakresie. Nie obyło się też bez prognozy gospodarczej na 2020 rok. Zdaniem Sebastiana Goschorskiego możemy spodziewać się spowolnienia wzrostu gospodarczego. Jego oznaki widoczne są już u naszych zachodnich sąsiadów. Zapowiedź takiego stanu rzeczy wybrzmiewa też z przemówień sejmowych.Następnie Grzegorz Gawlik i Tomasz Łasecki, Partnerzy Zarządzający funduszu Koinwestycyjnego Pmerangels zaprezentowali działalność prowadzonego przez siebie przedsięwzięcia. Fundusz inwestuje w perspektywiczne firmy wspólnie z inwestorami prywatnymi. W trakcie Business Mixera mogli pochwalić się pierwszym wejściem kapitałowym – w firmę pAudio, dostawcę nowoczesnych systemów nagłośnienia alarmowego do budynków i obiektów użyteczności publicznej. Trwają rozmowy z kilkoma kolejnymi firmami.

- Inwestując, staramy się wnosić do firmy również wiedzę, m.in. poprzez zaangażowanie w projekty inwestorów, którzy dobrze znają daną branżę – tłumaczył Grzegorz Gawlik.

Część networkingowa spotkania, przy przekąskach z kuchni Charlie’s Corner i regionalnym piwie  przyniosła mnóstwo ciekawych dyskusji i pozwoliła na wymianę dużej liczby wizytówek oraz kontaktów na LinkedIn.

- Różnorodność firm, których przedstawiciele wzięli udział w naszym Business Mixerze potwierdza, że wydarzenie było strzałem w dziesiątkę. Wspólny język znajdowali przedstawiciele tak różnych dziedzin jak produkcja, kultura, technologie, edukacja, prawo, transport i spedycja, szkolenia, IT i marketing. Dochodziło do całkiem konkretnych rozmów i wymiany kontaktów między przedsiębiorcami szukających kontrahentów, kontaktów i informacji rynkowych. Sporo osób pytało o datę kolejnego spotkania. Niebawem ją podamy – mówi Michał Abkowicz, wydawca portalu Szczecinbiznes.pl.

SG, fot. mab, mat. RSM Poland

Partnerzy wydarzenia:


 

Organizator:

Partner medialny:

 


 

aktualizowano: 2019-12-11 12:29
Wszystkich rekordów:

Społeczność