Informacje

Informacje 2021-01-27

Budnex buduje na terenie dawnej cukrowni

Przeszło 700 mieszkań liczyć będzie osiedle Cukrownia Apartamenty, które powstaje przy ul. Floriana Krygiera w Szczecinie. Do sprzedaży trafił pierwszy etap inwestycji: 120 lokali, które mają być gotowe na początku czwartego kwartału 2023 roku.

Wizualizacja osiedla Cukrownia Apartamenty /fot.: mat. Budnex / Wizualizacja osiedla Cukrownia Apartamenty /fot.: mat. Budnex /

Projekt Budnex dla tego obszaru zakłada realizację siedmiu budynków wielorodzinnych. Cały obszar objęty realizacją osiedla Cukrowa Apartamenty to blisko sześć hektarów położonych na terenach należących kiedyś do szczecińskiej cukrowni. Za projekt zabudowy odpowiada gorzowski architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budnex.

Prace już trwają. W ramach pierwszego etapu Cukrownia Apartamenty powstanie 120 mieszkań. W ofercie dostępne znajdą się lokale dwu-, trzy- i cztero-pokojowe o powierzchni od 33 do 79 m. kw. Tak jak w przypadku innych inwestycji tego dewelopera, również w Cukrownia Apartamenty istnieje możliwość łączenia kilku lokali w jeden większy. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą balkony o powierzchni od 3,5 do 9 m. kw. W ofercie znalazły się również mieszkania parterowe z przynależnymi tarasami. Sam budynek będzie miał kształt litery U, a w jego przyziemiu zaprojektowano indywidualne garaże jedno- i dwustanowiskowe o powierzchni od 15 do 50 m kw. oraz przestrzeń na komórki lokatorskie. Dodatkowo przy budynku powstaną ogólnodostępne miejsca postojowe.


Wizualizacja osiedla Cukrownia Apartamenty / mat. Budnex

Już w pierwszym etapie deweloper zaprojektował ogólnodostępny teren rekreacyjno – wypoczynkowy z placem zabaw. Całość dopełnić mają liczne nasadzenia drzew i krzewów. Wraz z kolejnym etapami inwestycji oddawane do użytku będą kolejne obszary zieleni.

Osiedle Cukrownia Apartamenty to kolejna inwestycja w tym rejonie. Na terenie po dawnej cukrowni osiedle zbudowała firma Alsecco, a koło ronda Hakena powstało centrum handlowo-usługowe zrealizowane przez firmę DNHS Park. Ten sam inwestor stawia obok kolejną halę. Według doniesień serwisu przecław24.pl ma w niej działać sklep sieci Kaufland.

Cukrowa Apartamenty będzie kolejnym osiedlem firmy Budnex w Szczecinie po przeszło przeszło 500 mieszkaniach przy ul. Lewandowskiego i Kusocińskiego. W Zachodniopomorskiem deweloper realizuje swoje projekty również w Dziwnowie, Dziwnówku i Kołobrzegu. Developer znany jest z dużych inwestycji mieszkaniowych. Największą z nich jest Osiedle Europejskie w Gorzowie. Tamtejsza inwestycja dewelopera docelowo liczyć będzie sobie blisko 5,5 tys. mieszkań, a jej realizacja przewidziana jest na ok 15 lat.

SG

Tematy: budownictwo (118) | nieruchomości (114) | Budnex (4) |
aktualizowano: 2021-05-07 08:16
Wszystkich rekordów:

Społeczność