Informacje

Informacje 2017-10-30

Bridgestone stawia w Stargardzie kolejną halę

Japoński producent opon zwiększy produkcję i zatrudni nowych pracowników. To część z wartych w sumie 194 mln euro inwestycji koncernu w Polsce.
Fabryka Bridgestone w Stargardzie /fot.: mab/archiwum / Fabryka Bridgestone w Stargardzie /fot.: mab/archiwum /
Trwa budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej Bridgestone w Stargardzie. To część dużej inwestycji - rozbudowy trzech kluczowych zakładów tego koncernu w Europie - fabryk w Stargardzie, Poznaniu i hiszpańskim Burgos. Firma zapowiada, że na inwestycje w Polsce do 2022 r. wyda 194 mln euro.
 
Już trzeci raz w ciągu ośmiu lat Bridgestone powiększa stargardzką fabrykę. Budowana właśnie nowa hala produkcyjno-magazynowa ma być gotowa w marcu 2018 r. Wykonawcą jest Budimex.  
 
Swoje wielkie plany inwestycyjne firma Bridgestone ogłosiła w połowie października. Jak czytamy w komunikacie biura prasowego spółki, Bridgestone do 2022 roku w trzech kluczowych zakładach w Europie: w Stargardzie, Poznaniu i Burgos „przeznaczy 266 mln euro na zwiększenie wydajności fabryk, zakup nowoczesnego wyposażenia i optymalizację obecnych linii produkcyjnych”. W Polsce zainwestuje 194 mln euo. 
 
„Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych fabryk, poszerzenie oferty produktowej Bridgestone oraz udoskonalenie obsługi klienta” - wyjaśnia biuro prasowe firmy. 
 
Firma podaje, że w rozbudowanych fabrykach wdroży autonomiczne systemy transportowe i zainstaluje wysoko wydajne urządzenia produkcyjne. Najnowsze technologie umożliwią zwiększenie wydajności o ponad 20 proc.
 
„Ciągle rosnący popyt na nasze opony wymógł na nas realizację dalszych inwestycji” – wyjaśnia w komunikacie biura prasowego Paolo Ferrari, CEO i Prezes Bridgestone EMEA. - „To dla nas ważny krok w umocnieniu obecności Bridgestone w regionie, który zapewni dostępność produktów dla naszych partnerów biznesowych”.
 
Inwestycje mają być zrealizowane w ciągu najbliższych pięciu lat.  Rozbudowa fabryk zakończy się w 2022 roku. 
 
„Współpraca z lokalnymi partnerami oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy i doświadczenia pracowników pozwoli nam na sprawne unowocześnienie naszych fabryk” – uważa Paolo Ferrari.
 
Grupa Bridgestone to producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania. 
 
Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie i zatrudnia ponad 144 tys. pracowników. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia 12,5 tys. pracowników. W Polsce grupa ma cztery fabryki: w Stargardzie, Poznaniu, Żarowie i Wolsztynie.
 
Fabryka w Stargardzie działa od 2009 r. Już w 2012 roku zaczęła rozbudowywać się. Jak informuje Bridgestone Stargard, fabryka w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Produkuje opony do samochodów ciężarowych i autobusów, które trafiają do krajów na całym świecie. W 2015 roku Bridgestone Stargard uruchomił nowoczesną linię technologiczną do wytwarzania bieżników przygotowanych do ponownego nałożenia na opony ciężarowe.
 
Stargardzka fabryka zatrudnia ponad 900 osób. Po rozbudowie firma planuje zwiększenie zatrudnienia (o ok. 140 osób w ciągu kilku lat).
 
atazm 
aktualizowano: 2017-11-10 09:47
Wszystkich rekordów:

Społeczność