Informacje

Informacje 2018-10-17

Bridgestone ogłasza inwestycje w Stargardzie

Z 4 tys. do 5 tys. opon ciężarowych wzrośnie dzienna produkcja w stargardzkim zakładzie Bridgestone dzięki modernizacji fabryki zaplanowanej na lata 2019-2021.

Fabryka Bridgestone w Stargardzie /fot.: mat. Bridgestone Stargard / Fabryka Bridgestone w Stargardzie /fot.: mat. Bridgestone Stargard /

Japoński koncern zrealizuje inwestycję w ramach ogłoszonego w październiku 2017 roku programu, który w skali europejskiej wart jest ponad 250 mln euro. Nowy plan inwestycyjny przewiduje powiększenie powierzchni fabryki, uruchomienie nowych pras wulkanizacyjnych oraz rozbudowę kontroli jakości. Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany pomiędzy marcem 2019 roku a lutym 2020 roku i będzie się wiązał z wybudowaniem nowej infrastruktury. Druga faza, polegająca na wyposażeniu zakładu w nowe maszyny, potrwa od stycznia 2019 roku do marca 2021 roku.

- Nasze projekty inwestycyjne to, obok rozbudowy fabryki, także stałe wdrażanie najnowocześniejszych technologii produkcji opon. Jako największy producent opon i wyrobów z gumy na świecie chcemy się ciągle rozwijać, aby dostarczać naszym klientom produkty najwyższej jakości, m.in. takie jak nowa gama opon do samochodów ciężarowych Ecopia H002 – mówi Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki w Stargardzie.

Projekt inwestycyjny przewidziany do 2021 roku to kolejne przedsięwzięcie tego rodzaju w Stargardzie. W lipcu 2017 roku rozpoczęła się warta niemal 21 mln euro rozbudowa jednego ze skrzydeł zakładu. W nowym budynku o powierzchni 6 tys. m kw. stanął nowoczesny mikser umożliwiający produkcję mieszanki gumowej najwyższej jakości. Obecnie trwają testy jakościowe mieszanek oraz szkolenia operatorów, a produkcja rozpocznie się jesienią tego roku.

Fabryka w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Na powierzchni ponad 160 tys. m kw. produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów. Powstają tu m.in. najnowocześniejsze, paliwooszczędne opony serii Ecopia H002 oraz pasy bieżnika Bandag do bieżnikowania opon. Fabryka produkuje ogumienie dla klientów na całym świecie, w tym największych producentów pojazdów, jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

Wybudowana w 2009 r. fabryka jest jednym z czterech zakładów produkcyjnych Bridgestone Corporation w Polsce. Przez dziewięć lat firma zainwestowała w Stargardzie już ponad 350 mln euro. W stargardzkiej fabryce opon pracuje ok. tysiąca osób.

mab

Tematy: inwestycja (310) | przemysł (83) | Stargard (23) | Bridgestone (10) |
aktualizowano: 2018-11-14 07:15
Wszystkich rekordów: