Informacje

Informacje 2020-04-09

Amerykański GlobalLogic kupuje niemiecki Meelogic Consulting AG.

Obaj producenci oprogramowania mają oddziały w Szczecinie. GlobalLogic ma biuro w Piastów Office Center. Meelogic działa w Technoparku.

Siedziba szczecińskiego oddziału Globallogic /fot.: SG / Siedziba szczecińskiego oddziału Globallogic /fot.: SG /

GlobalLogic Inc. ogłosił ukończenie transakcji zakupu niemieckiej spółki Meelogic Consulting AG specjalizującej się w usługach inżynierii oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej, motoryzacyjnego i innych kluczowych branż przechodzących obecnie cyfryzację. Zakup nowej spółki wpisuje się w bieżącą strategię GlobalLogic, której celem jest wzmocnienie pozycji w sektorach rynku o silnym wzroście poprzez rozszerzenie własnych zdolności do projektowania, tworzenia architektury i inżynierii oprogramowania. Meelogic cieszy się doskonałą opinią na rynkach DACH (Austrii, Niemiec i Szwajcarii). Jest najnowszym z szeregu przejęć mających wzmocnić obecność rynkową Globallogic w strategicznych regionach Europy.

Meelogic powstała w 2011 r. z pomysłu weteranów i wizjonerów branży technicznej. Ich celem była budowa przedsiębiorstwa ucieleśniającego kulturę pracy innowacyjnej i zwinnej, realizującej najwyższej jakości oprogramowanie klasy enterprise dla dużych spółek. Przedsiębiorstwo z centralą w Berlinie ma biura w Kolonii i Stuttgarcie oraz ośrodki techniczne w Szczecinie i Bydgoszczy. Meelogic szybko zyskała renomę wśród klientów i wypracowała sobie silna pozycję m.in. w sektorach blockchain i IoT (internetu rzeczy).

W portfelu Meelogic znajdują się projekty zrealizowane dla klientów z różnych branż, doskonale wpisujące się w zakres działalności GlobalLogic – zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, opieki zdrowotnej i techniki medycznej, a także mediów cyfrowych, informatyki i telekomunikacji. Meelogic współpracuje z najlepszymi światowymi markami. Meelogic jest drugą firmą na terenie Europy, którą GlobalLogic nabył w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Zakup ten podkreśla strategiczną wagę kontynentu europejskiego dla rozwoju GlobalLogic. Warunków transakcji nie ujawniono.

GlobalLogic dysponuje studiami projektowymi i ośrodkami inżynieryjnymi na całym świecie. Obsługuje klientów m.in. z branży telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej, technologii, mediów i rozrywki, przemysłu wytwórczego i produkcji podzespołów elektronicznych. Siedziba główna GlobalLogic znajduje się w Dolinie Krzemowej.

mab

Tematy: IT (72) | Globallogic (1) | Meelogic (1) |
aktualizowano: 2020-05-14 09:52
Wszystkich rekordów:

Społeczność