Informacje

RSS
Informacje 2018-02-28

Co znajdzie się w zabytkowej kamienicy koło Galaxy?

Firma Siemaszko odrestauruje zabytkowy budynek przy ul. Malczewskiego, który niedawno kupiła. Obok powstanie nowy budynek.
»
Informacje 2018-02-21

Ponad 10 tys. Polaków odwiedza co roku Peenemünde

Co robią tam archeolodzy z uniwersytetu w Cottbus i zespół ze szczecińskiej Akademii Sztuki, dowiedzieli się uczestnicy Polsko-Niemieckiego Kręgu Gospodarczego.
»
Informacje 2018-02-14

Firma IT ze wschodniej Polski zaczyna ekspansję w Szczecinie

Białostocka Grupa Kapitałowa TenderHut rozwija w Szczecinie swoje trzecie w Polsce centrum programistyczne. Zapowiadająca debiut giełdowy grupa przejęła firmę GSWtech i zapowiada kolejne podobne transakcje na Pomorzu Zachodnim.

»
Informacje 2018-02-16

Know-how: Warsztaty, szkolenia, spotkania kooperacyjne do 16 marca

Jak rozwijać eksport do Niemiec? Jak profesjonalnie obsługiwać klienta w branży hotelarskiej? Zmiany w podatkach. M. in. na takie szkolenia są jeszcze wolne miejsca. Trwają też zapisy chętnych do udziału w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej w Szczecinie i na targach w Niemczech.
»
Informacje 2018-03-12

Do rzeźnika na stację paliw

Pierwszy w Polsce sklep mięsny przy stacji paliw Lotos działa od 1 marca w Szczecinie, w pobliżu Szosy Stargardzkiej. Jego właściciel, firma Bohun, przekonuje że głównym celem jego utworzenia nie jest handel w wolne niedziele, mimo że prawo daje takie możliwości.

»
Informacje 2018-03-09

Pięciogwiazdkowy hotel Maritim stanie nad jeziorem Dąbie

Umowę w tej sprawie podpisali podczas berlińskich targów ITB przedstawiciele  największej niemieckiej sieci hotelowej oraz inwestorzy z konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment.

»
Informacje 2018-03-02

Deweloper wchodzi w nową branżę. Otworzy browar

Stargardzka firma budowlana Szubert w zabytkowym budynku po dawnej bibliotece uruchomi browar restauracyjny. Prócz piwa będzie też wytwarzać chleb orkiszowy według receptury naukowców z ZUT.
»
Informacje 2018-02-08

Stacja ładowania aut elektrycznych i hybrydowych w Kaskadzie

Trzy stanowiska do szybkiego ładowania wszystkich typów aut  galeria uruchomiła we współpracy ze szczecińskim dealerem BMW Bońkowscy.

»
Informacje 2018-02-28

Indyjscy kolejarze będą trenować na szczecińskich symulatorach?

Autocomp Management założył w Indiach spółkę i startuje w tamtejszych przetargach. W regionie ma zainwestować indyjska firma z branży opakowań. Takie informacje przekazali uczestnicy delegacji Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej na Globalny Szczyt Gospodarczy w New Delhi.

»
Informacje 2018-02-22

Duńska firma rozbuduje zakład w Stargardzie. Zwiększy zatrudnienie do 600 osób

Radiometer, producent z branży medycznej, aż do 18 tys. m kw. powiększy powierzchnię swoich zakładów. Uruchomi tu centrum dystrybucji, logistykę i nowe linie produkcyjne. Inwestycja zacznie się w lipcu 2018 r.
»
Wszystkich rekordów: 2191

Społeczność