Informacje

Informacje 2019-04-30

PDC Logistics z jeszcze większą halą w Szczecinie – Załomiu

Do blisko pięciu pełnowymiarowych boisk piłkarskich rozrosła się hala zbudowana „pod klucz” dla PDC Logistics. Firma należy do szwedzkiego potentata e-commerce Pierce AB. Nową inwestycję otwarto w Panattoni Park Szczecin-Załom, gdzie mieści się centrum dystrybucji części motocyklowych, motocrossowych i do skuterów śnieżnych.

Nowa hala PDC logistics w Załomu /fot.: mat. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego / Nowa hala PDC logistics w Załomu /fot.: mat. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego /

Twórcy tego biznesu zaczynali w prawdziwym garażu. Pierwszy sklep internetowy uruchomili w 2005 roku, a po kilku miesiącach garaż już nie wystarczał. Oficjalnie firma Pierce AB powstała w 2009 r. wraz z uruchomieniem portalu 24MX. W kolejnych lata firma otwierała następne sklepy internetowe dla  motocyklistów i fanatyków skuterów śnieżnych.

Pierce dzisiaj jest obecny na siedemnastu rynkach europejskich. W 2015 r. firma zdecydowała pojawić się w Polsce, na Pomorzu Zachodnim.

- Byliśmy pierwszą firmą, dla której Panattoni Europe postawiło pierwszą halę na zdewastowanym terenie po fabryce kabli. Po trzech latach mamy w tym miejscu nowoczesny park logistyczny, w którym zatrudnienie znalazły tysiące mieszkańców okolicznych gmin. W PDC stanowimy wspaniałą rodzinę, zatrudniamy osoby niepełnosprawne. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie i z optymizmem patrzę w przyszłość. – wyjaśniał Sebastian Świątek, dyrektor PDC Logistics Sp. z o.o. Firma zaczynała od najmu 11 tys. m kw., a dzięki nowododanej inwestycji zajmuje hale magazynowe o powierzchni 37 tys. m kw.

Jesteśmy zachwyceni naszą trzyletnią obecnością na Pomorzu Zachodnim. Do tej pory zainwestowaliśmy dużo i zamierzamy inwestować w przyszłości – powiedział Henrik Zadig, prezes zarządu Pierce AB .

Inwestorem było Panattoni Europe, której park logistyczny w Załomiu miał początkowo obejmować 35,5 tys. m kw. magazynów. Dziś, zajmują one prawie 109 tys. m kw, z czego wolne pozostaje niespełna 5 proc. powierzchni. Firma planuje rozbudowę powierzchni magazynowej o ponad połowę.

- Robiłem dzisiaj wielkie oczy wjeżdżając na ten teren. Doskonale pamiętam to miejsce z czasów Fabryki Kabli Załom. Branża e-commerce i nowoczesna logistyka to specjalizacje naszego regionu. To dzięki czemu nasz region tak pięknie się zmienia. Bardzo się cieszymy, że taka perspektywiczna branża tak dobrze czuje się w naszym regionie. Chcemy, by ten biznes rozwijał się i kwitł dalej. Wiemy, jakie jeszcze mamy bariery. Air cargo – to jest rzeczywiście dla nas wyzwanie. Chcielibyśmy, żeby transport powietrzny rozwijał się także w naszym regionie. – mówił w dniu uroczystego otwarcia nowej hali, pod koniec kwietnia Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Województwo Zachodniopomorskie jest atrakcyjnym celem dla szwedzkich inwestorów, m.in. z powodu bliskości do Szwecji, dobrze rozwiniętej infrastruktury ułatwiającej dotarcie do europejskich konsumentów oraz sprzyjającego klimatu gospodarczego.

- Szwedzki rynek e-commerce należy do tych najbardziej rozwiniętych w całej Europie. Stanowi on na dzień dzisiejszy 10 proc. całego handlu detalicznego. Rynek cechuje się innowacyjnymi rozwiązaniami dążącymi do ułatwienia konsumentom zakupów w sieci, wśród nich bezpiecznymi formami płatności, oraz wygodnymi warunkami zakupów i zwrotów. W ostatnich latach zauważamy coraz większą integrację między szwedzkim i polskim rynkiem e-commerce, m.in. dzięki szwedzkim inwestycjom na rynku polskim. Dobrym przykładem jest spółka Pierce AB, która rozwija się dynamiczne w całej Europie dzięki inwestycji w centrum dystrybucyjne w Szczecinie - wyjaśnia Daniel Larsson, radca Ambasady Szwecji w Polsce .

Otwarcie nowej hali PDC Logistics towarzyszyło E-nsp!ration Day 2019, konferencji organizowanej przez Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, PDC Logistics oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych UMWZ. Branża e-commerce wpisuje się w zachodniopomorską specjalizację regionalną – usługi przyszłości. Ten sektor gospodarki, w parze z logistyką, rozwija się na Pomorzu Zachodnim niezwykle prężnie dzięki inwestycjom setek firm, w tym takich globalnych graczy jak Amazon, Zalando czy Bestseller.

SG

Tematy: PDC Logistics (1) | Panattoni (1) |
aktualizowano: 2019-06-10 11:07
Wszystkich rekordów: