Po godzinach

Po godzinach 2016-05-02

Stara Rzeźnia: ballady i celtycki folk

Dwa koncerty to pierwsze majowe wydarzenia w programie Centrum Kultury Euroregionu. W piątek usłyszymy żeglarskie i rosyjskie piosenki, a w sobotę muzykę irlandzką, szkocką i bretońską.

Scena Starej Rzeźni gości zarówno znanych, jak i mniej znanych artystów /fot.: archiwum / Scena Starej Rzeźni gości zarówno znanych, jak i mniej znanych artystów /fot.: archiwum /
„Ballady na dwa serca…” Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
 
Data: 6 maja, godz.  19:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: 50 zł (bilety dostępne są w Kubryku Literackim)
Rezerwacje: 91 822 84 34, kubrykliteracki@csl.eu
 
Andrzej Korycki niegdyś współtworzył legendarny zespół „Stare Dzwony”, a od początku lat 80-tych wykonuje współczesne piosenki żeglarskie. Zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Yacht Rock&Roll”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Fale”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Śpiewa i gra na gitarze w niepowtarzalny sposób wprowadzając do muzyki spokój i ciszę.
 
Artysta od kilku lat występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku. Duet wykonuje również repertuar trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów.
 
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – Andrzej Korycki i Dominika Żukowska śpiewają m.in. takie ballady, jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Włóczęga”, „Kozacka przypowieść”.
 

Partner cyklu Po godzinach:
 
Koncert zespołu DAIR. Wieczór z muzyką irlandzką i folkiem celtyckim
 
Data: 7 maja, godz. 19:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: 15 zł
 
DAIR to szczecińska formacja grająca i śpiewająca muzykę celtycką – irlandzką, szkocką, bretońską oraz muzykę tą kulturą inspirowaną. Na instrumentarium zespołu składają się m. in tradycyjny flet poprzeczny irlandzki, whistle, skrzypce, akordeon diatoniczny, gitara akustyczna, irish bouzouki, gitara basowa i wokal.
 
Słowo „DAIR” w języku gaelic znaczy „drzewo dębowe”. Miłośnicy Tolkiena odnajdą w nim także język niezwykłej bohaterki Luthien Tinuviel – i jego drugie znaczenie – cień drzewa.
_________
Wszystkie wydarzenia odbywają się w
CKE Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14
ak
 
aktualizowano: 2016-05-02 21:35
Wszystkich rekordów:

Społeczność