Informacje

Informacje 2009-12-08

Na wiosnę do Düsseldorfu

Linie lotnicze Ryanair zapowiadają nowe połączenie międzynarodowe z lotniska w Goleniowie.

Samolot Ryanair na lotnisku Weeze /fot. Airport Weeze/ Samolot Ryanair na lotnisku Weeze /fot. Airport Weeze/
Laszlo Talas, Piotr Krzystek i Maciej Jarmusz /fot. PŁ/
Laszlo Talas, Piotr Krzystek i Maciej Jarmusz /fot. PŁ/

Loty ze Szczecina do Weeze (lotnisko położone 80 km od Düsseldorfu) rozpoczną się 31 marca i będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w środy i soboty. Bilety na tę trasę już można rezerwować. Cena za podróż w jedna stronę zaczyna się od 59 zł.

- Wybraliśmy miasto na zachodzie Niemiec, w pobliżu granicy z Holandią, licząc, że z nowego połączenia będą korzystali nie tylko Polacy i Niemcy ale również Holendrzy, którym bardzo ułatwi to dotarcie do tego regionu – tłumaczy Laszlo Tamas, manager do spraw sprzedaży i marketingu Ryanair.

Ale jego zdaniem tanie latanie może zastopować działanie polskiego rządu.

- Polska ma jedną z najwyższych opłat PANSA w Europie (opłaty nawigacyjne – przyp. red.) – tłumaczy Tamas. – W krajach zachodnich kształtuje się ona na poziomie nieco ponad 140 euro. W Polsce już teraz wynosi 282 euro, a na przyszły rok zapowiedziano jej podwyżkę o 70 proc. - do 480 euro. Jeśli tak się stanie, nie można spodziewać się raczej uruchamiania tutaj kolejnych połączeń.

Na lotnisku w Goleniowie prowadzone są obecnie trzy wielkie inwestycje. Obejmują one zagospodarowanie nowej strażnicy i bazy ratowniczo – gaśniczej, modernizację pola manewrowego lotniska oraz wymianę sprzętu utrzymania lotniska i kontroli bezpieczeństwa. Są one w ponad połowie finansowane ze środków unijnych.

- Ryanair jest bardzo dobrym partnerem, który jako jeden z nielicznych chce słuchać naszych uwag i wskazówek. Aby jednak poszerzanie naszej współpracy było możliwe, musimy przede wszystkim zadbać o rozwój lotniska - tłumaczy  Maciej Jarmusz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Ryanair to jeden z największych przewoźników w Europie. W Polsce jest obecny od 2005 roku. W naszym kraju lata z dziewięciu lotnisk. Jak wylicza przedstawiciel Ryanaira, tylko w Polsce linie te przewiozły w tym roku już 3 miliony pasażerów na 68 trasach. W całej Europie liczba pasażerów sięgnie 66 milionów. Z portu Szczecin – Goleniów samolotami tej linii możemy dotrzeć do Londynu i Dublina. Z tej możliwości korzysta około 135 tys. pasażerów rocznie.

Tematy: Goleniów (56) | lotnisko (34) | Maciej Jarmusz (4) | Ryanair (3) |
aktualizowano: 2010-01-13 12:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność